از زمان ورود آردوینو به بازار، شاهد انقلابی  بزرگ در پروژه های آموزشی الکترونیک و روباتیک بوده ایم. Arduino این امکان را به دانشجویان و علاقه‌مندان به الکترونیک داده است تا بدون درگیر شدن در پیچیدگی‌های علم الکترونیک، محصول خود را در فاز mvp طراحی و تولید نمایند. همین سادگی آردوینو است که هر روز به علاقه مندان آن اضافه می نماید.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با چند پروژه جذاب که با استفاده از آردوینو می توانید اجرا کنید، آشنا نماییم. فقط کافی است که یک آردوینو داشته و یا آن را خریداری نمایید. در کنار آردوینو به بعضی از اقلام ضروری الکترونیکی هم نیاز خواهید داشت. در ادامه چند تا از این پروژه های جذاب را با همدیگر بررسی می نماییم.

سیستم اتوماسیون صنعتی با استفاده از جو استیک

شما می توانید با استفاده از آردوینو UNO یا Nano و شیلد دسته بازی یک اتوماسیون صنعتی با امکان کنترل ۴ وسیله برقی طراحی و اجرا کنید. چنانچه علاقه مند به این پروژه هستید ، بزودی در آکادمی کاوش به آن خواهیم پرداخت.

ردیاب پیشرفته با استفاده از آردوینو و GPS

 شیلد و ماژول های GPS به شما امکان توسعه پروژه های جذاب زیادی را می دهد. رهگیری بسته‌های پستی توسط پیک، ردیابی کودکان و افراد مسن، دزدگیر ماشین و موتور سیکلت جزو پروژه هایی هستند که شما می توانید با آردوینو و GPS طراحی و اجرا کرده و در آینده آن را به یک استارت‌آپ تبدیل نمایید.