کسب و کارهای فناور به واسطه پیچدگی های فنی، مهندسی و همچنین راه حل های متنوع مارکتنیگ نیازمبرمی به مستندسازی دارند. بهره گیری از یک تیم مشاوره متخصص که تجربه اجرای استارت اپ و پروژه های فناور محور دارند به شما کمک می کند تا با کمترین ریسک پروژه تان را شروع کرده و برآورد بهتری از هزینه ها در ادامه کار داشته باشید.  در کارگاه فناوری کاوش قبل از شروع یک پروژه فناور محور مراحل کاری زیر صورت می پذیرد.

۱. انتخاب ایده مناسب

ایده یکی از ارکان اصلی پروژه به شمار می رود. ایده یک راه ‌حل عالی برای حل مشکلات موجود در جامعه هستند. اما تمام ایده ها برای اجرایی شدن مناسب نیستند. گاهی اوقات محدودیت های فنی، مقررات کشور و یا حتی عدم بازدهی مناسب مالی می تواند دلیل خوبی برای رها کردن ایده باشد. ما در کاوش به تمام  جزییاتی که ممکن است باعث شکست یک ایده شود توجه می کنیم.

۲. تست ایده

بعد از بررسی نقاط ضعف و قوت ایده، نوبت به تست ایده در بازار در بازار هدف می رسد. ابزارهای زیادی هستند  که کمک می کنند تا بتوانیم عکس العمل واقعی بازار نسبت به ایده را مشاهده و تجزیه و تحلیل نماییم. یکی از این ابزار های خوب، بوم کسب و کار ناب است. در این مرحله با طراحی پرسشنامه هایی اقدام به نظرسنجی از جامعه کوچک از بازار هدف مدنظرمان می کنیم. چنانچه تست ها به نسبت مثبت بوده و بازار نسبت به آن اشتیاق داشت. مرحله مستندسازی ایده شروع خواهد شد.

۳. مستندسازی ایده

طراحی بیزنس پلن، تهیه workflow ها و ایجاد ماک‌اپ اولیه جزو اولین گام های مستندسازی یک پروژه استارت اپی به شمار می روند. از این گام به بعد ایده، کاندیدای تبدیل شدن به یک پروژه  است. مستندسازی به صاحبان ایده امکان برآورد اولیه هزینه ها، درآمدهای احتمالی در کوتاه مدت و میان مدت را می دهد. سرمایه گذاران و بنگاه های مالی، تنها در قبال دریافت مستندات است که قبول می کنند ایده شما را برای سرمایه گذاری بررسی نمایند. همچنین برای انتخاب تیم فنی توسعه و یا برون سپاری پروژه، بدون مستندات فنی، شانس چانه زنی و چکاپ نهایی پروژه را از دست خواهید داد.