طراحی واسط کاربری یکی از مراحل اولیه شروع پروژه های فناور محور است. اینکه خروجی نهایی پروژه یک نرم افزار مجازی یا یک محصول هوشمند باشد، شما به طراحی واسط کاربری نیاز خواهید داشت. شاید اغراق نباشد که واسط کاربری می تواند رمز شکست یا عامل موفقیت پروژه یا محصول تان باشد. شاید بارها این این سخن معروف را شنیده باشید: محصول خوب، محصولی که کاربر برای کار کردن با آن نیاز به آموزش نداشته باشد!‌  اگر در نهایت موفق به طراحی محصول خوبی شوید می‌توانید مطمئن باشید که نصف راه را با موفقیت طی کرده‌اید. طراحی رابط کاربری نیازمند به یک پیش مرحله مهم به نام UX است.

۱. طراحی تجربه کاربری یا UX

در محصولات مجازی و استارت آپ های سرویس آنلاین، رابط کاربری بر اساس work-flow هایی که در مستندسازی پروژه تهیه شده اند، طراحی شده و جایگیری هر کدام از عناصر صفحه مشخص می شوند. گاهی نیاز است پس ار طراحی UX، کارکرد آن به نظرسنجی و آزمون گذاشته شود تا در صورت نیاز اقدام به اصلاح workflow های سیستم شود. در نهایت پس از تایید UX کار طراحی رابط کاربری (User Interface) آغاز می شود.

۲. طراحی واسط کاربری یا UX

طراحی و انتخاب سبک واسط کاربری می تواند یکی از جذاب ترین بخش های یک پروژه استارت اپی باشد. معمولا در پروژه های آنلاین چند سبک طراحی شناخته شده داریم. سبک طراحی مینیمال، فلت، متریال دیزاین و … از سبک طراحی های معروفی هستند که توسط شرکت های بزرگ ابداع و توسعه داده شده اند. خلق سبک طراحی های خلاقانه درشرکت های پیشرو نیز مرسوم است. در انتها سلیقه سرمایه گذاران اصلی پروژه در انتخاب نوع سبک طراحی، اثر گذار است.